Tartsunk szépségnapot egy nap ami rólunk szól
És íme az ígért blog.
Fontos, hogy néha a nagy rohanásban, az iskola, a sport, a csajok mellett szánjunk egy kis időt önmagunkra. Tartsunk hetente szépségnapot!
Ennek a hozzávalóit olvashatod a bejegyzésben:
Forró fürdő:
Vegyünk egy forró fürdőt. Engedjünk számunkra megfelelő, lehetőleg meleg vizet a kádba. Használjunk habfürdőt és illóolajokat. Az illóolajból kb. 10 cseppet csöpögtessünk a habos vízbe. Csinálj romantikus hangulatot. Gyújts illatos gyertyákat, amiknek az illata harmonizál az illóoljjal.
|
Extra tipp:
Tanuljunk a fürdőzés közben! Így összeköthetjük a kötelezőt a hasznossal. |
Pedikűr:
A fürdés után jól kiázott a lábunk, így könnyebben tudunk vele bánni. Először is toljuk le a bőrt a körmünkről, majd vágjuk le és reszeljük formára. Ha ezzel megvagyunk, akkor kenjünk rá egy alapréteget, majd ezután a színt. Ha ez is megszáradt, akkor kenjük le egy fedőréteggel, hogy tartósabb legyen. Ha ez is megszáradt, egy láb, vagy körömápoló krémmel kenjük be a lábunkat. Finom körkörös mozdulatokkal masszírozzuk bele a krémet.
Manikűr:
Ezt a művelet sort a kezünkön is elvégezhetjük. Mossunk alaposan kezet! Majd ezután toljuk le a bőrt a körmünkről, majd vágjuk le őket és reszeljük formára. Amikor szép egyenletesek a körmeink, fessük ki őket. Először egy alapozóréteggel, majd a színes lakkal, végül a fedőréteggel. Ha megszáradt a lakk, kezünket is kenjük be körömápoló krémmel, így védve a kiszáradástól.
|
Extra tipp:
Nincs annál kiábrándítóbb ha a körömlakk lepattogzik a körmünkről. Ha ezt észrevesszük, amint lehetséges mossuk le a lakkot! |
Lassan vége az átalakításnak új kinézet
Hát a csakmaya, másfél hónapja alatt nem tudom hány milliomodik kinézet került fel az oldalra. Igazából, egy idő után megunom a kinézeteket, és muszáj lecserélnem, és mára terveztem, hogy rakok fel újat, de a hét elején már nem bírtam elviselni a legutóbbit, ezért muszáj volt váltanom, de azt nagyon elkapkodtam. Ezt viszont szó szerint megálmodtam. Nekem nagyon tetszik, az előző dizi színvilágát megtartottam, csak a fejlécet és az elrendezést változtattam. Remélem tetszik.
Továbbá hátra van még, hogy a teljes tartalom átalakítása, kezdetben a csakmaya egy blog volt, most már egyre inkább az élet minden területéhez szeretnék tippeket, ötleteket adni nektek. Ahogy láttam a tanulással kapcsolatos cikkek nagyon tetszettek nektek, így ebből rendszeresen fogok feltölteni. Továbbá szeretnék recepteket felrakni, barkácsötleteket, és szépség praktikákat. Remélem mindenkinek tetszeni fog a tartalom.
Továbbá szeretném megköszönni, hogy ennyien látogatjátok az oldalt. Nagyon jól esik, és köszönöm a sok visszajelzést is! Remélem a bejegyzések utáni kommentek száma is nőni fog hamarosan! :) Köszönöm nektek
Tanuljunk frissen hétköznapi tanulás
Újabb tanulási tippet hoztam nektek.:) De ma még jövők este egy bloggal. Addig is jó olvasgatást mindenkinek! :)
Gyakran essünk abba a hibába, hogy csak a témazárókra, a bejelentett dolgozatokra, felelésekre készülünk. Pedig, minden órára felkészülve kell mennünk.
Hogy miért? Mert így könnyebb lesz a dolgunk, a témazáróknál, illetve, a tanár bármelyik órán írathat röpdolgozatot, ami az előző pár óra anyagát foglalja magába.
Tantárgyak sorrendje:
Mindig a legnehezebbel kezdjünk, amíg még nagy a lelkesedésünk, addig próbáljunk meg megbirkózni a nehéz tárgyakkal.
Mi számít nehéz tárgynak?
Minden, ami nem megy vagy nem érdekel. Lehet ez a matematika, vagy a kémia, esetleg az idegen nyelvek. A lényeg az, hogy ezekből javítanod kell, így fontos, hogy minden délután szánj rájuk 10-20 percet. Olvasd el az órai jegyzeteidet, majd a tankönyvet. Ha még mindig nem érted, válaszolj a kérdésekre a tankönyvi lecke végén. Ha ezzel megvagyunk jöhetnek a kedven tárgyaink. Fontos, hogy azonos tárgyakat ne tanuljunk egymás után. Cserélgessük a tantárgyakat.
Esetleges sorrend: matematika, irodalom, természettudományok, idegen nyelvek, történelem.
Elméleti vagy az írásbeli:
Jobb ha az elméletivel kezdünk, így az írásbeli feladatok meg se kottyannak majd nekünk. Leginkább matematikából, és az ehhez hasonló tantárgyakból kapunk rendszeres házit. Fontos, hogy kéznél legyen az órai jegyzet, a tankönyv, (ezeket természetesen korábban már elolvastuk) a számológép, függvénytáblák, más tantárgyaknál, a térképek, szótárak, kötelezőolvasmányok. Így sokkal könnyebben írjuk meg a leckét, hiszen nem kell semmiért se felállni, megszakítanunk a tanulást.
Extra tipp:
Ha minden tantárgyra (az írásbeli feladatokon kívül) szánsz 10-20 percet, akkor mindössze napi 1-2 órád megy rá a tanulásra, de így is remekül átismétled az anyagot, illetve rögzítheted. A délután többi része pedig a sportolásé, a kikapcsolódásé.
Újabb tanulási tippek hogyan jegyzeteljünk és hogyan írjunk tételt
Láttam, hogy a legnagyobb sikere a tanulási tippemnek volt. Így gondoltam újra írok erről pár sort. És ha már itt tartunk megemlíteném, hogy történelemből dicséretes 5ös lett a szóbelim.:D
Hogyan jegyzeteljünk:
Fontos, hogy megfelelően tudjunk jegyzetelni, hisz így már íráskor rögzül a tananyag egy része. A jegyzet lényege, hogy rövid legyen és tömör. Csak főbb szempontokat tartalmazza, amelyeket szóban (illetve ha esszé a feladat írásban) fejtünk ki. Használjunk gondolat jeleket, számokat és pontokat. Ezek majd megkönnyítik az értelmezést.
Extra tipp!
Ismét elő a színekkel!
Emelj, húzz alá, karikázz be! Mindegy, a lényeg, hogy feltűnjön.
Írjunk tételt:
A tétel lényege, hogy leírjuk, hogy mit fogunk szóban elmondani. Ezek a tételek, legyenek hosszúak, és témakifejtőek. Ha elkezdjük a tétel írást elöszpőr gyűjtsük össze a "hozzávalókat". Vegyünk elő minden a témához kapcsolódó, könyvet, az órai jegyzeteinek és számítógépet. Ha minden megvan kezdjük az elemzésükkel. Olvassunk el minden cikket, amit a témában találunk, majd ezek segítségével alkossunk önállón szöveget. Míg ezeket legépeljük, vagy kézzel leírjuk, és elolvassuk a forrásokat, garantáltan megtanuljuk.
Extra tipp:
Minden témakörben, tantárgyban van valami meghatározó könyv amely legális puskaként használható. Ezeket elemezzük a tételek írásakor, tanulásakor. Ilyen például az atlasz történelemből, társadalomismeretből és irodalomból is (művészetek és kultúra térképek) függvénytábla matekhoz, kémiához és fizikához, a helyesírási szótár nyelvtanhoz (és közvetetten a többi tantárgyhoz) szótárak a nyelvekhez. Ha ezeket a könyveket ismerjük, a vizsgán, érettségin rutinból tudjuk használni, az megkönnyíti a dolgunkat.
Hozd formába magad! itt a bikini szezon
Május eleje van, már mindenki készül a bikini szezonra, vannak akik fogyókúráznak, vannak akik kondiba járnak, és vannak akik drasztikus módszerekhez nyúlnak. Én soha nem voltam egy nagy sportoló típus. Nem szeretek mozogni, de az ember rászánja magát, amikor látja a sok 50 kilós vékony lányt a "forrónacijaikban" rohangálni.
Barátom is régen aktívan sportolt, most kondizni jár. Ő is szeretné formába hozni magát a nyárra. Sokszor beszéltünk, arról, hogy közösen edzünk. De valahogy én nem tudom rászánni magam erre. :D Nem szeretném leégetni magam előtte.
Ennek ellenére, úgy döntöttem, hogy ha újra felhozza a közös edzést, akkor igent mondok. Épp ezért gondolkodtam azon, hogy hogy kéne összerakni az edzés tervet. Végül is arra jutottam, hogy Dani eldönti a fizikai részét, hogy miket csinálunk, én pedig az étkezést.
De az étkezésünket át kell alakítani egy picit:
- Mindig pénteken lesz a "bűnősnap", amikor édességet és hasonlókat is eszünk.
- Kevesebb fehér kenyeret
- Több gyümölcsöt és zöldséget
- Nem eszünk gyorsétteremben
- Nem iszunk cukros üdítőket
Hát igazából, ezt még nem nagyon sikerült eltervezni.:D De nagyon örülnék egy-két segítségnek, ha bármilyen tipped vagy ötleted van, kérlek oszd meg velem! :))
|