Mit akarunk kezdeni az életünkkel?
Sziasztok rég írtam már valami értelmeset tudom. De egyszerűen nagyon sok mindennel kell foglalkoznom még itt van ez a két hét, addig meg muszáj javítanom azon amin tudok.
De addig is, amíg (remélhetőleg még ma...) nem hozok egy értelmes tanulási tippet, addig egy kis véleménynyilvánítás a tovább tanulás fontosságairól.
Miért is kell tovább tanulni?
Mindenki hallja, még ha nem is néz híradót, hogy az embereknek nincs munkája. Nincsenek megfelelő szakemberek, kevés az orvos, a tanár és a kétkezi munkások. Ez sajnos tényleg így van, de ez nem csak Magyarországra igaz. A legtöbb Nyugati (plusz Ausztrália) országra igaz, hogy kevés a munkaerő. (Sajnos ehhez még hozzá jön, hogy Magyarországon még munkalehetőség sincs...) Így hát kijelenthetjük, hogy önmagunkért, és a megálmodott életért tanuljunk tovább!
Itthon vagy külföldön?
Gondolom sokan gondolkodtak már ezen, hogy hol is kéne letelepedni, munkát vállalni. Sokan inkább külföldben gondolkodnak, egyesek az Unióban, mások pedig távolabb vidékeken, mint például Amerika (még ma is él az amerikai álom). Teljesen mindegy hogy hol szeretnénk munkát vállalni, a lényeg, az, hogy teljesítsünk minden feltételt. Az első a megfelelő szakképesítés. Az EU-ban elegendő az OKJ-s (azaz felsőfokú végzettség), míg Amerikában, Ausztráliában, Kanadában, és a nem európai országokban, sajnos majdnem kötelező a diploma (természetesen ez a vízum követelményektől függ!).
Ezután jön a megfelelő nyelvvizsga. Ha munkavállalói vízummal szeretnél külföldre utazni, illetve letelepedni, akkor nagyon magas szintű nyelvtudásra lesz szükséged.
Szakmai gyakorlat!
Nagyon, de nagyon fontos! Ne feledjük, manapság semmilyen munkát nem lehet kapni (szinte!), ha nincs munkatapasztalatunk. Ez igaz sőt sokkal inkább igaz a külföldi munkavállalásra. Sajnos a legtöbb országban vízum követelmény az x idejű munkatapasztalat. Ez lehet itthon is, de legjobb ha több országban keresgélünk itt az EU-ban, így különböző országoknak a referencia leveleit is csatolhatjuk a vízum követelésünkhöz.
De mit is tanuljunk?
Manapság rengeteg olyan szakma van, amely globális szinten hiányszakma, de minden egyes országnak megvan a maga kis hiányszakma listája. Ha már nagyjából tudjuk, melyik országban szeretnénk élni, vagy legalábbis hosszabb ideig munkát vállalni, akkor ismerkedjünk meg az ottani munkalehetőségekkel. Ha esetleg még semmilyen ötletünk sincsen továbbtanulási téren, akkor ezek a listák segíthetnek nekünk a döntésben.
Köszönöm szépen!
Sziasztok, szeretném megköszönni nektek, hogy mostanában ilyen sokan látogatjátok az oldalt. Köszönöm szépen a tegnapi hatalmas látogatottságot! Nagyon jó érzés volt, mikor láttam. Bevallom először azt hittem elromlott a g-portál számlálója. Nem akartam elhinni, hogy ilyen sokan nézték az oldalt! :D Tegnap összesen 131-en voltunk fent!
A másik amit közölni szeretnék veletek, kikerültem a portál ajánlóba! Nagyon jó érzés.:) Remélem továbbra is ilyen sokan fogják látogatni az oldalt. Nagyon jó érzés. :)
Kötelezőolvasmányok elemzése
Sokszor előfordul, hogy a hihetetlen hosszú kötelező olvasmányok olvasása közben legszívesebben elaludnánk. Gyakran vissza kell lapozni, mert nem értjük, hogy miről is olvasunk. Ennek oka, hogy nem figyelünk oda arra amit éppen olvasunk, ezért nem is értjük, hogy valójában miről szól a mű.
Mit tehetünk ez ellen?
A legegyszerűbb megoldás. Ne olvassuk, hallgassuk! Ma már az összes kötelezőnek a hangoskönyvét megtaláljuk az interneten, amiket letöltve könnyedén meghallgathatjuk, hogy miről is szól a mű. Így sokkal könnyebben oda tudunk figyelni.
Ha meghallgattuk vagy elolvastuk a művet, nézzük meg filmben!
Természetesen a film nem helyettesíti a könyvet, de az is segíthet az olvasmány értelmezésében, hisz kapunk egy kész "elméletet", ahogy a rendező és a forgatókönyvíró gondolja a könyv mondanivalóját.
Olvassunk elemzéseket!
Minél több elemzést olvasunk a könyvhöz, annál sokrétűbb képet kapunk, az író által elképzelt világ, és a valóvilág kapcsolatáról. És nem utolsó sorban segít fejleszteni a képességeinket, hogy mi is könnyedén meg tudjunk írni egy hasonló elemzést.
Készítsünk olvasónaplót!
Természetesen, ha nem megy keressünk rá az interneten, de lehetőleg ne szóról szóra írjuk ki ugyanazt, hanem fogalmazzuk át, így saját képességeink is fejlődnek. Olvasónapló készítése: Gyűjtsünk össze minden infot, amit tudunk a könyvről, annak megjelenéséről, az adott korstílusról, és dolgozzuk ki az olvasónaplót.
Üzleti gazdaságtan és történelem
Na ma jó pár tételt hoztam nektek, két tantárgyban üzleti gazdaságtan és történelem. Több letölthető file-t találtok majd a bejegyzésben, amiket használjatok nyugodtan, de ezek csak vázlatok!
Pénzügy elmélet:
Ide tartozik minden a pénzforgalom, és bankrendszerek. Erről készítettem egy word dokumentumot, ami tartalmazza az alap fogalmakat. Nem lett túl hosszú,viszont annál lényegesebb, ez a pénzügy alapja.
A dokumentumot ide kattintva tölthetitek le
Számlázzunk!
Itt a pénzügy gyakorlati része. Ez egy excel file, ami két munkalapot tartalmaz, az egyik a minta, az az elméleti rész, hogy, hogy néz ki egy egyszerű és egy hagyományos számla. Ezekre nagy szükségünk van a magánéletben épp ezért, ha ezt tanuljuk az iskolába, legalább ennél a résznél figyeljünk oda!
A másik pedig a példa, ahol a számla ki van töltve, itt láthatjátok, hogy mit hova kell írni, és hogyan kell kitölteni.
Az exccel filet ide kattintva töltheted le
Történelem:
Két vázlatot, úgy mond a tananyagon felüli kiegészítést hoztam nektek. Ezek csak plusz információk, amelyek a tankönyvi leckéhez egy jó adag pluszt adnak!
Az ókori demokrácia kiegészítésnek letöltése
Az iszlám vallás kiegészítésnek letöltése
Remélem tudjátok hasznosítani a dolgokat. Ha bármiben bármilyen hibát találtok, kérlek írjatok hozzászólást.
Tervek júniusra avagy milyen cikkek lesznek a csakmayán?
Na most mivel ötletem se meg kedvem se, meg igazából nagyon feszült vagyok, nem hoztam nektek konkrét ötletet. Viszont egy havi tervet, hogy milyen cikkek várhatóak a nyár első hónapjában. Illetve egy felhívást is közzé teszek!
De haladjunk szépen sorjában!
Havi terv:
Ami nagyon fontos, hogy nyáron is folyamatosan hozom a tanulás tippeket. Ezekbe nem csak a segítségek, ötletek és tippek tartoznak bele. Hanem kész tételek, elemzések és minden hasonló.
Szeretném a nyáron a többi menüpontot is megtölteni, bár tudom, hogy erre nem akkora az igény, de engem ezek érdekelnek, és lássuk be ez az én blogom. :D De mivel jelenleg semmi időm ezekre, és mivel csak olyan tippeket szeretnék felrakni, mind barkácsolás, mind szépség és receptek téren, amiket én magam is megcsináltam, ezért váratt magára nyárig a dolog.
Szeretném továbbá nyáron a kötelezőket kiolvasni, átlagban 8-9 szokott lenni egy évben, illetve a régebbieket újra olvasni, és kész olvasónaplókat készíteni belőlük. Ezeket mind feltöltöm a blogba, és persze nem magam szórakoztatására olvasom el őket újra, hanem mert jövőre érettségi és kelleni fog! :D
És akkor jöjjön a felhívás!
Ha bárkinek bármilyen igénye van, mármint tanulás téren, szeretne egy cikket, vagy tételben segítséget, az nyugodtan kérjen, mert akkor nem magamtól kell kitalálni, hogy mi az amire igény van, illetve, így azt csinálhatom, amiért az oldalt létrehoztam, segíthetek nektek. Ezért szeretném, hogy chatbe, vagy itt hozzászólásban írjatok nekem!
És mivel tudom, hogy nyáron sokan tanulnak, vannak akik a jogsi miatt, vannak akik nyelv vizsgázni szeretnének, és vannak akik a pótvizsgára tanulnak. Épp ezért a csakmaya tanulás tippjei nyáron is olvashatóak lesznek, ezért ha szükséged van rá, nyáron is nézz be néha!
|