Gyakran van úgy, hogy feladnak nekünk egy házi feldatatot, amire esetleg 2-3 hetünk van. És mi mit csinálunk? Ahelyett, hogy mindennap foglalkoznánk vele 10 percet, az utolsó nap este 10-kor jut eszünkbe, hogy meg kéne oldani. És ilyenkor jön a kapkodás, és általában egy összehányt munkát adunk ki a kezünkből.
Készítsünk időbeosztást.
Muszáj felhoznom a saját példámat. Iszonyatosan lusta vagyok, de ezt úgy képzeljétek, hogy hihetetlenül az vagyok, annyira, hogy a távirányítóért se kelek fel, inkább nem kapcsolom el a tv-t. Na nekem nagyon nehéz rászánni magam a kötelességeimre, ezért szinte minden időmet beosztom. Még azt is, hogy mikor, hol vagyok a barátommal és mit csinálunk. Ezt kb 2 éve csinálom, és odáig fajult, hogy ha nem tudom előre, hogy melyik nap mi lesz, akkor megijedek, mert nekem ez jelenti a stabilitást, az időbeosztásom.
És, hogy miért jó ez?
Mert nagyon ritkán hagyok feladatokat csak az utolsó percre, és mivel mindig minden megtervezek, mindig van programom, és csak nagyon ritkán ülök otthon magányosan. Ezért fontos, hogy tervezzük meg az életünket, de mindig hagyjunk időt a szórakozásnak, hobbinak és a sportnak.
Ne feledjük, az iskola a legfontosabb, ezeket a teendőinket lássuk el először, aztán a sport, majd a hobbi és csak a legvégén a barátok.
Miért fontosabb a sport és a hobbi, mint a barátok?
Erre egyszerű válaszom van. A sport, és a hobbi (legyen az művészet, vagy csak csak jó időtöltés) meghatározza az életünket. Ezek legtöbbjében egy karriert futunk be az életünk alatt, ezért ezeket nem hanyagolhatjuk, ha esetleg nem tudjuk hanyagolni a barátokat, akkor sportoljunk együtt, vagy találjunk közös hobbit.
Milyen a jó időbeosztás?
Amiben minden napra minden meg van tervezve. Legyen benne a kötelességeink is, és a szórakozás is. Gondoljuk végig, a tanulás mellett milyen kötelezettségeink vannak, otthon, a csapatban, vagy edzőteremben, és milyen a baráti körünkben. Ezek szerint állítsuk össze az időbeosztást, amelyben mindig láthatjuk mikor van egy kis szabadidőnk, azokra tervezzük be a csajos estéket, vagy a baráti lazulásokat.
Tervezz, tűzz ki célokat.
Az időbeosztás egy rövidtávú utmutató. De ha igazán sikeresek akarunk lenni az életben, tűzzünk hosszabb távú célokat. Mondjuk szeretnénk bekerülni egy jó egyetemre, gondoljuk végig, mi kell hozzá? Jó jegyek, jó érettségi, pénz a tandíjra stb. Ha ezek a célok megvannak, már tudatosultak bennünk, akkor könnyebb dolgunk lesz.
Mindent írjunk le!
Mert amit már leírtunk az valóságos, innentől kezdve már nem csak egy álom, hanem egy cél. Ha neked úgy könnyebb vezess naplót, amelybe leírod a céljaidat, és, azokat amikre szükséged lesz, hogy elérd őket.