Szerezzünk be segédanyagokat ismerkedés a legális puskákkal
Huh mostanában nagyon sok ötletem van tanulással kapcsolatban, talán azért mert a történelem tanár 9.-ben minden héten órát tartott erről, nem tudom. De remélem mindenkinek tudok segíteni!
Ismerkedés az atlaszokkal:
Atlaszt a legtöbb humán tárgyhoz használni tudunk. A vizsgákon (leginkább történelem, társadalomismeret, földraj és művészettörténet) kötelező a szóbeli résznél, az írásbelinél pedig ajánlott a használata. Épp ezért fontos, hogy megismerkedjünk vele. A legtöbb felsős, és középiskolás kap egy történelem atlaszt, egyes helyeken földrajz atlaszt. Azok akik olyan szakra mennek, társadalomismeret, művészettörténeti atlaszt is kapnak. De mi van azokkal akik nem kapnak ilyet? Lentebb az extra tippben elolvashatod :) Tehát az atlasz használat: Az atlasz egy térképgyűjtemény, amely különböző történelmi, geográfiai térképeket tartalmaz. A történelmi atlaszoknál ezek a térképek időrendben vannak, a földrajz atlaszoknál pedig, kontinensekre bontva. A történelmi, kultúrtörténeti, művészettörténi atlaszoknak van ún kronológiája, amely időrendbe szedi a fontosabb történelmi eseményeket. Ez hatalmas segítség, így ha nem jut eszedbe egy évszám, csak hátra lapozol és megkeresed. Ha tanulás közben átnézzük, hogy mely térképek használhatóak a tananyaghoz, azzal sokat segítesz magadon, hogy ne a vizsgán vagy a dolgozat közben keljen keresgélned, hogy ezt a térképet hányadik oldalon találod.
|
Extra tipp:
Ha szükséges, de az iskolánál nem lehet rendelni, valamilyen atlaszt, akkor irány az antikvárium. Itt pár száz forintét megvehetjük őket, amikből aztán könnyebb lesz a tanulás! |
Függvénytáblák:
A matematika legnagyobb kincse. Gondolom 100-ból 99 embernek nem fogja megtanulni az érettségire azt a több száz képletet,a mit számon kérnek. Épp ezért van a függvénytábla, amely matematika, kémia, fizika és csillagászati számítások képleteit tartalmazza.
|
Extra tipp:
Ismét elő a ragacsos cédulákkal! Minden fontos részt jelöljünk meg. A különböző témaköröknél használjunk különböző színes cédulákat, ezeket ragasszuk fentről lefelé haladva fokozatosan egymás alá. Így könnyebben kiigazodhatunk rajtuk. |
Szótárak:
Mind a helyesírási, mind az idegennyelvi szótárak használata engedélyezett a vizsgákon, és az érettségin is. Épp ezért, jobb ha megismerkedünk velük. Gondolom, mindenki látott már magyar helyesírási szótárat, nyelvtani szóképzések és a szavak helyesírása található benne. Hatalmas segítség, épp ezért használjuk is!
|
Extra tipp:
Itt is elő a színekkel. Jelöljünk meg mindent, ami fontos, vagy amire szükséged lesz. A helyesírási szótár tartalmaz nyelvtani szabályokat is, ha ezekkel gondod van emeld ki őket, hogy könnyebben memorizálhasd. |
Idegennyelvi szótárakkal ugyanez a helyzet. Olyat válasszunk, amely két kötetes, azaz magyar-idegennyelv idegennyelv-magyar. Vagyis, hogy mind a magyar, mind az idegen szavak szerint tudjunk keresni. Ha szótárazzunk, vagy házi feladatot, esetleg házi dolgozatot írsz, muszáj használnod. Bár a legtöbb tanár azt mondja, inkább az általunk ismert szavakat használjuk, előbb vagy utóbb meg kell tanulni ezeket a szavakat. Ezért használjuk bátran!
|