Tanuljunk frissen hétköznapi tanulás
Újabb tanulási tippet hoztam nektek.:) De ma még jövők este egy bloggal. Addig is jó olvasgatást mindenkinek! :)
Gyakran essünk abba a hibába, hogy csak a témazárókra, a bejelentett dolgozatokra, felelésekre készülünk. Pedig, minden órára felkészülve kell mennünk.
Hogy miért? Mert így könnyebb lesz a dolgunk, a témazáróknál, illetve, a tanár bármelyik órán írathat röpdolgozatot, ami az előző pár óra anyagát foglalja magába.
Tantárgyak sorrendje:
Mindig a legnehezebbel kezdjünk, amíg még nagy a lelkesedésünk, addig próbáljunk meg megbirkózni a nehéz tárgyakkal.
Mi számít nehéz tárgynak?
Minden, ami nem megy vagy nem érdekel. Lehet ez a matematika, vagy a kémia, esetleg az idegen nyelvek. A lényeg az, hogy ezekből javítanod kell, így fontos, hogy minden délután szánj rájuk 10-20 percet. Olvasd el az órai jegyzeteidet, majd a tankönyvet. Ha még mindig nem érted, válaszolj a kérdésekre a tankönyvi lecke végén. Ha ezzel megvagyunk jöhetnek a kedven tárgyaink. Fontos, hogy azonos tárgyakat ne tanuljunk egymás után. Cserélgessük a tantárgyakat.
Esetleges sorrend: matematika, irodalom, természettudományok, idegen nyelvek, történelem.
Elméleti vagy az írásbeli:
Jobb ha az elméletivel kezdünk, így az írásbeli feladatok meg se kottyannak majd nekünk. Leginkább matematikából, és az ehhez hasonló tantárgyakból kapunk rendszeres házit. Fontos, hogy kéznél legyen az órai jegyzet, a tankönyv, (ezeket természetesen korábban már elolvastuk) a számológép, függvénytáblák, más tantárgyaknál, a térképek, szótárak, kötelezőolvasmányok. Így sokkal könnyebben írjuk meg a leckét, hiszen nem kell semmiért se felállni, megszakítanunk a tanulást.
Extra tipp:
Ha minden tantárgyra (az írásbeli feladatokon kívül) szánsz 10-20 percet, akkor mindössze napi 1-2 órád megy rá a tanulásra, de így is remekül átismétled az anyagot, illetve rögzítheted. A délután többi része pedig a sportolásé, a kikapcsolódásé.
|